Skip to content

18 Peoria Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$76,900
Last Sale Date
Dec 15, 1987

Property Information

Block10505
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page105

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,695
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
27%
Improvement Value:$113,600
73%
Total Assessment$155,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,822+2.8%
2024$5,661+4.6%
2023$5,414+0.9%
2022$5,364+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$76,900

To:

Sq Ft1,695DeedBook 4268, Page 657

Property Built

Built

Year Built: 1971