Skip to content

2 Peoria Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 2019

Property Information

Block10505
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page105

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,548
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
26%
Improvement Value:$119,500
74%
Total Assessment$161,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,302+2.7%
2024$6,135+4.4%
2023$5,879+0.9%
2022$5,827+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 8997, Page 423

Property Sale

Sale
$176,000
DeedBook 7848, Page 1886

Property Sale

Sale
$28,680
DeedBook 3242, Page 52700

Property Built

Built

Year Built: 1971