Skip to content

146 Cross Keys RoadBerlin, NJ 08009

Built 1900

Last Sale Price
$112,000
Last Sale Date
Aug 4, 2015

Property Information

Block105
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page01

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,408
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,600
33%
Improvement Value:$81,600
67%
Total Assessment$121,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,729+2.7%
2024$4,604+4.4%
2023$4,412+0.9%
2022$4,373+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$112,000

To:

Sq Ft1,408DeedBook 10271, Page 128

Property Built

Built

Year Built: 1900