Skip to content

19 Eisenhower Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Oct 23, 2020

Property Information

Block10901
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,463
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
28%
Improvement Value:$109,000
72%
Total Assessment$151,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,892+2.7%
2024$5,736+4.4%
2023$5,496+0.9%
2022$5,448+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$205,000

To:

Sq Ft1,463DeedBook 11635, Page 1995

Property Sale

Sale
$156,000
DeedBook 9596, Page 1772

Property Sale

Sale
$78,000
DeedBook 9484, Page 133

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 7248, Page 1719

Property Sale

Sale
$65,099
DeedBook 4946, Page 8

Property Sale

Sale
$67,000
DeedBook 4261, Page 384

Property Built

Built

Year Built: 1971