Skip to content

543 Four Mile Branch Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$199,900
Last Sale Date
Aug 15, 2006

Property Information

Block10402
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,463
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
28%
Improvement Value:$106,100
72%
Total Assessment$148,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,779+2.7%
2024$5,626+4.4%
2023$5,391+0.9%
2022$5,343+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$199,900

To:

Sq Ft1,463DeedBook 8305, Page 691

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 7865, Page 655

Property Sale

Sale
$42,000
DeedBook 5026, Page 626

Property Sale

Sale
$82,000
DeedBook 4381, Page 806

Property Sale

Sale
$41,119
DeedBook 4023, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 1971