Skip to content

6 Eisenhower Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Mar 31, 2022

Property Information

Block10905
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,486
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$143,600
77%
Total Assessment$185,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,242+2.7%
2024$7,051+33.3%
2023$5,289+0.9%
2022$5,242+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$260,000

To:

Sq Ft1,486DeedBook 12093, Page 1864

Property Sale

Sale
$189,000
Sq Ft1,486DeedBook 11392, Page 810Recorded4/28/2020

Property Sale

Sale
$83,500
Sq Ft1,486DeedBook 11217, Page 1062Recorded9/18/2019

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 5254, Page 887

Property Sale

Sale
$79,900
DeedBook 4783, Page 31

Property Sale

Sale
$58,500
DeedBook 4180, Page 676

Property Built

Built

Year Built: 1971