Skip to content

33 Victoria Manor Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 10, 2014

Property Information

Block11301
Lot44
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page113

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,120
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,000
23%
Improvement Value:$74,000
77%
Total Assessment$96,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,746+2.7%
2024$3,647+4.4%
2023$3,494+0.9%
2022$3,464+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$133,900
DeedBook 8545, Page 1247

Property Sale

Sale
$64,900
DeedBook 4751, Page 779

Property Sale

Sale
$58,500
DeedBook 4215, Page 657

Property Built

Built

Year Built: 1986