Skip to content

6 Victoria Manor Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 20, 2024

Property Information

Block11301
Lot71
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page113

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,120
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
19%
Improvement Value:$93,700
81%
Total Assessment$115,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,515+21.8%
2024$3,708+12.3%
2023$3,303+1.0%
2022$3,271+0.7%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$210,000
Sq Ft1,120DeedBook 12442, Page 1183Recorded10/3/2023

Property Sale

Sale
$135,000
Sq Ft1,120DeedBook 11680, Page 1075Recorded4/5/2021

Property Sale

Sale
$113,000
DeedBook 8961, Page 1550

Property Sale

Sale
$77,250
DeedBook 4447, Page 894

Property Sale

Sale
$58,415
DeedBook 4197, Page 664

Property Built

Built

Year Built: 1986