Skip to content

46 Arbor Meadow DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Jul 10, 2023

Property Information

Block11503
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page115

Building Details

Building Class16.5
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,771
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
27%
Improvement Value:$115,000
73%
Total Assessment$157,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,126+2.7%
2024$5,964+4.4%
2023$5,715+0.9%
2022$5,665+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$310,000

To:

Sq Ft1,771DeedBook 12405, Page 568

Property Sale

Sale
$117,000
DeedBook 5261, Page 866

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 3965, Page 678

Property Built

Built

Year Built: 1973