Skip to content

30 Hampton Place

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 29, 2006

Property Information

Block11801
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,304
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
29%
Improvement Value:$105,300
71%
Total Assessment$147,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,748+2.7%
2024$5,596+4.4%
2023$5,362+0.9%
2022$5,315+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$96,500
DeedBook 4756, Page 155

Property Sale

Sale
$102,000
DeedBook 4461, Page 483

Property Sale

Sale
$78,900
DeedBook 4191, Page 25

Property Built

Built

Year Built: 1986