Skip to content

26 Hampton Place

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Oct 23, 1995

Property Information

Block11801
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,765
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
27%
Improvement Value:$114,200
73%
Total Assessment$156,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,095+2.7%
2024$5,934+4.4%
2023$5,686+0.9%
2022$5,636+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$105,000

To:

Sq Ft1,765DeedBook 4787, Page 778

Property Sale

Sale
$113,500
DeedBook 4463, Page 399

Property Sale

Sale
$79,000
DeedBook 4141, Page 677

Property Built

Built

Year Built: 1986