Skip to content

10 Hyacinth LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$71,400
Last Sale Date
Jan 7, 2002

Property Information

Block11808
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,512
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,000
22%
Improvement Value:$95,600
78%
Total Assessment$122,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,784+2.7%
2024$4,658+4.4%
2023$4,463+0.9%
2022$4,423+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$71,400

To:

Sq Ft1,512DeedBook 5207, Page 740

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$56,380
DeedBook 3997, Page 689