Skip to content

45 Hyacinth Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$86,500
Last Sale Date
Nov 25, 1991

Property Information

Block11801
Lot46
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,512
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,000
22%
Improvement Value:$96,300
78%
Total Assessment$123,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,811+2.7%
2024$4,684+4.4%
2023$4,488+0.9%
2022$4,449+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$86,500

To:

Sq Ft1,512DeedBook 4531, Page 189

Property Sale

Sale
$86,000
DeedBook 4350, Page 770

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$58,590
DeedBook 4024, Page 92