Skip to content

12 Revere Way

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$405,000
Last Sale Date
Jul 19, 2022

Property Information

Block1205.03
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1205

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage2,186
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$213,600
80%
Total Assessment$268,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,481+2.7%
2024$10,204+11.7%
2023$9,136+0.9%
2022$9,056+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$405,000

To:

Sq Ft2,186DeedBook 12191, Page 1067

Property Sale

Sale
$335,000
DeedBook 8454, Page 628

Property Sale

Sale
$279,877
DeedBook 8009, Page 679

Property Built

Built

Year Built: 2005