Skip to content

12 Cold Spring CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1981

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Nov 26, 1993

Property Information

Block12205
Lot57
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page122

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,808
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,000
25%
Improvement Value:$111,200
75%
Total Assessment$149,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,822+2.7%
2024$5,668+4.4%
2023$5,431+0.9%
2022$5,383+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$20,000

To:

Sq Ft1,808DeedBook 4675, Page 47

Property Sale

Sale
$89,900
DeedBook 4522, Page 392

Property Sale

Sale
$93,900
DeedBook 4319, Page 387

Property Built

Built

Year Built: 1981