Skip to content

465 Old Erial RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$173,000
Last Sale Date
Jun 28, 2004

Property Information

Block12301
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,112
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$138,200
77%
Total Assessment$180,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,031+2.7%
2024$6,846+4.4%
2023$6,559+0.9%
2022$6,502+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$173,000

To:

Sq Ft2,112DeedBook 7520, Page 331

Property Sale

Sale
$98,000
DeedBook 5030, Page 282

Property Sale

Sale
$97,400
DeedBook 4219, Page 198

Property Built

Built

Year Built: 1985