Skip to content

14 Stone Hollow DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$167,000
Last Sale Date
Mar 28, 2003

Property Information

Block12711
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,103
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$170,900
79%
Total Assessment$215,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,424+2.7%
2024$8,202+4.4%
2023$7,859+0.9%
2022$7,790+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$167,000

To:

Sq Ft2,103DeedBook 7008, Page 937

Property Sale

Sale
$136,250
DeedBook 5057, Page 411

Property Sale

Sale
$154,690
DeedBook 4389, Page 562

Property Built

Built

Year Built: 1989