Skip to content

15 Leanne DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$111,500
Last Sale Date
Dec 5, 2000

Property Information

Block12302
Lot119
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,466
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
27%
Improvement Value:$114,800
73%
Total Assessment$156,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,868+2.8%
2024$5,707+4.6%
2023$5,458-3.5%
2022$5,657+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$111,500

To:

Sq Ft1,466DeedBook 5130, Page 10

Property Sale

Sale
$104,500
DeedBook 5045, Page 404

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 4208, Page 662

Property Built

Built

Year Built: 1985