Skip to content

7 Leanne DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Jun 18, 2019

Property Information

Block12302
Lot123
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,254
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
32%
Improvement Value:$90,400
68%
Total Assessment$132,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,166+2.7%
2024$5,030+4.4%
2023$4,819+0.9%
2022$4,777+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft1,254DeedBook 11165, Page 1542

Property Sale

Sale
$95,500
DeedBook 4799, Page 448

Property Sale

Sale
$96,000
DeedBook 4592, Page 81

Property Sale

Sale
$75,190
DeedBook 4105, Page 119

Property Built

Built

Year Built: 1985