Skip to content

17 Woodhaven WaySicklerville, NJ 08081

Built 1985
Other Exempt

Last Sale Price
$79,890
Last Sale Date
Jan 2, 1986

Property Information

Block12302
Lot127
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,682
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
26%
Improvement Value:$119,600
74%
Total Assessment$161,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$5,545+1.4%
2020$5,466+1.9%
2019$5,364+1.3%
2018$5,293+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$79,890

To:

Sq Ft1,682DeedBook 4104, Page 540

Property Built

Built

Year Built: 1985