Skip to content

2 Acorn CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$84,000
Last Sale Date
Nov 29, 1999

Property Information

Block12302
Lot75
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,138
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
30%
Improvement Value:$98,000
70%
Total Assessment$140,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,463+2.7%
2024$5,319+4.4%
2023$5,096+0.9%
2022$5,051+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$84,000

To:

Sq Ft1,138DeedBook 5058, Page 531

Property Sale

Sale
$75,525
DeedBook 4185, Page 531

Property Built

Built

Year Built: 1985