Skip to content

30 Acorn Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$308,000
Last Sale Date
Oct 28, 2022

Property Information

Block12302
Lot89
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,466
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
27%
Improvement Value:$111,500
73%
Total Assessment$153,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,990+2.7%
2024$5,831+4.4%
2023$5,587+0.9%
2022$5,538+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$308,000

To:

Sq Ft1,466DeedBook 12255, Page 1762

Property Sale

Sale
$109,500
DeedBook 4721, Page 712

Property Sale

Sale
$108,900
DeedBook 4339, Page 858

Property Sale

Sale
$86,125
DeedBook 4181, Page 938

Property Built

Built

Year Built: 1985