Skip to content

39 Acorn CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$94,000
Last Sale Date
May 17, 2013

Property Information

Block12302
Lot95
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,254
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
29%
Improvement Value:$104,100
71%
Total Assessment$146,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,701+2.7%
2024$5,550+4.4%
2023$5,318+0.9%
2022$5,271+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$94,000

To:

Sq Ft1,254DeedBook 9818, Page 132

Property Sale

Sale
$88,500
DeedBook 4195, Page 727

Property Built

Built

Year Built: 1985