Skip to content

36 Nashua DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Apr 24, 2019

Property Information

Block12505
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,898
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
26%
Improvement Value:$142,200
74%
Total Assessment$192,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,500+2.7%
2024$7,302+4.4%
2023$6,996+0.9%
2022$6,935+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000

To:

Sq Ft1,898DeedBook 11142, Page 809

Property Sale

Sale
$209,000

From:

To:

Sq Ft1,898DeedBook 10437, Page 1210Recorded6/28/2016

Property Sale

Sale
$212,000

From:

To:

Sq Ft1,898DeedBook 10198, Page 1003Recorded5/18/2015

Property Sale

Sale
$122,200
DeedBook 4278, Page 435

Property Built

Built

Year Built: 1988