Skip to content

15 Westerly DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Mar 30, 2007

Property Information

Block12508
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,198
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$163,200
77%
Total Assessment$213,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,319+2.7%
2024$8,099+4.4%
2023$7,760+0.9%
2022$7,692+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$245,000

To:

Sq Ft2,198DeedBook 8529, Page 1135

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 7329, Page 475

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 4872, Page 715

Property Sale

Sale
$154,938
DeedBook 4368, Page 212

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$906,891
DeedBook 4264, Page 81