Skip to content

32 Nashua DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Apr 30, 2021

Property Information

Block12505
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,183
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$158,200
76%
Total Assessment$208,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,124+2.7%
2024$7,910+4.4%
2023$7,578+0.9%
2022$7,512+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000

To:

Sq Ft2,183DeedBook 11783, Page 224

Property Sale

Sale
$116,640
DeedBook 4289, Page 877

Property Built

Built

Year Built: 1988