Skip to content

7 Scenic View DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$147,798
Last Sale Date
Jul 31, 2001

Property Information

Block12607
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,752
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
26%
Improvement Value:$142,200
74%
Total Assessment$192,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,500+2.7%
2024$7,302+4.4%
2023$6,996+0.9%
2022$6,935+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$147,798

To:

Sq Ft1,752DeedBook 5175, Page 892

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$108,900
DeedBook 4232, Page 438