Skip to content

3 Brandon CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$238,000
Last Sale Date
Feb 22, 2008

Property Information

Block12608
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,756
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
25%
Improvement Value:$147,100
75%
Total Assessment$197,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,691+2.7%
2024$7,488+4.4%
2023$7,174+0.9%
2022$7,111+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$238,000

To:

Sq Ft1,756DeedBook 8776, Page 850

Property Sale

Sale
$242,000
DeedBook 8149, Page 1561

Property Sale

Sale
$134,900
DeedBook 5119, Page 250

Property Sale

Sale
$108,900
DeedBook 4845, Page 391

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$96,885
DeedBook 4257, Page 384