Skip to content

12 Scenic View DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$119,000
Last Sale Date
Jun 9, 1992

Property Information

Block12608
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,756
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
28%
Improvement Value:$130,100
72%
Total Assessment$180,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,028+2.7%
2024$6,842+4.4%
2023$6,556+0.9%
2022$6,498+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$119,000

To:

Sq Ft1,756DeedBook 4561, Page 419

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$95,225
DeedBook 4254, Page 577