Skip to content

9 Brandon CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$258,000
Last Sale Date
Sep 30, 2005

Property Information

Block12510
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,752
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
26%
Improvement Value:$142,300
74%
Total Assessment$192,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,504+2.7%
2024$7,305+4.4%
2023$7,000+0.9%
2022$6,938+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$258,000

To:

Sq Ft1,752DeedBook 7995, Page 591

Property Sale

Sale
$181,000
DeedBook 7203, Page 648

Property Sale

Sale
$126,000
DeedBook 4977, Page 874

Property Sale

Sale
$125,426
DeedBook 4301, Page 427

Property Built

Built

Year Built: 1988