Skip to content

66 Scenic View DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$104,440
Last Sale Date
Aug 8, 1986

Property Information

Block12610
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,183
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$171,100
77%
Total Assessment$221,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,627+2.7%
2024$8,400+4.4%
2023$8,048+0.9%
2022$7,977+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$104,440

To:

Sq Ft2,183DeedBook 4151, Page 478

Property Built

Built

Year Built: 1986