Skip to content

17 Country Hollow CircleSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 19, 2015

Property Information

Block12701
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,832
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
24%
Improvement Value:$139,000
76%
Total Assessment$184,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,180+2.7%
2024$6,990+4.4%
2023$6,698+0.9%
2022$6,639+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$220,900
DeedBook 7966, Page 388

Property Sale

Sale
$119,900
DeedBook 4628, Page 876

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$93,900
DeedBook 4312, Page 788