Skip to content

14 Oak Hollow LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$264,900
Last Sale Date
Sep 28, 2006

Property Information

Block12704
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,613
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
19%
Improvement Value:$191,900
81%
Total Assessment$236,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,244+2.7%
2024$9,000+4.4%
2023$8,623+0.9%
2022$8,547+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$264,900

To:

Sq Ft2,613DeedBook 8354, Page 1935

Property Sale

Sale
$137,750
DeedBook 4730, Page 910

Property Sale

Sale
$141,190
DeedBook 4454, Page 268

Property Sale

Sale
$621,036
DeedBook 4370, Page 893

Property Built

Built

Year Built: 1989