Skip to content

3 Birch Hollow LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$123,000
Last Sale Date
Sep 3, 1999

Property Information

Block12706
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,924
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
24%
Improvement Value:$142,400
76%
Total Assessment$187,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,312+2.7%
2024$7,119+4.4%
2023$6,821+0.9%
2022$6,761+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$123,000

To:

Sq Ft1,924DeedBook 5042, Page 834

Property Sale

Sale
$119,900
DeedBook 4381, Page 61

Property Built

Built

Year Built: 1989