Skip to content

26 Fox Hollow LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Sep 29, 1994

Property Information

Block12711
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SFR2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,103
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$171,300
79%
Total Assessment$216,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,440+2.7%
2024$8,217+4.4%
2023$7,873+0.9%
2022$7,804+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000

To:

Sq Ft2,103DeedBook 4718, Page 606

Property Sale

Sale
$153,630
DeedBook 4443, Page 340

Property Sale

Sale
$621,036
DeedBook 4370, Page 893

Property Built

Built

Year Built: 1989