Skip to content

22 Fox Hollow LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Jun 24, 2011

Property Information

Block12711
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,585
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
19%
Improvement Value:$191,700
81%
Total Assessment$236,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,236+2.7%
2024$8,992+4.4%
2023$8,616+0.9%
2022$8,540+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$155,000

To:

Sq Ft2,585DeedBook 9435, Page 1482

Property Sale

Sale
$148,000
DeedBook 5168, Page 681

Property Sale

Sale
$137,000
DeedBook 4986, Page 344

Property Sale

Sale
$152,010
DeedBook 4498, Page 80

Property Sale

Sale
$621,036
DeedBook 4370, Page 893

Property Built

Built

Year Built: 1989