Skip to content

9 Old Orchard DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$149,500
Last Sale Date
Sep 3, 2004

Property Information

Block12801
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,392
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
29%
Improvement Value:$99,800
71%
Total Assessment$139,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,455+2.7%
2024$5,311+4.4%
2023$5,089+0.9%
2022$5,044+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$149,500

To:

Sq Ft1,392DeedBook 7585, Page 1278

Property Sale

Sale
$88,500
DeedBook 4637, Page 887

Property Sale

Sale
$89,425
DeedBook 4355, Page 769

Property Sale

Sale
$84,970
DeedBook 4324, Page 143

Property Built

Built

Year Built: 1988