Skip to content

45 Old Orchard DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$136,900
Last Sale Date
Oct 15, 2004

Property Information

Block12801
Lot34
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,440
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
29%
Improvement Value:$98,500
71%
Total Assessment$138,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,404+2.7%
2024$5,262+4.4%
2023$5,041+0.9%
2022$4,997+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$136,900

To:

Sq Ft1,440DeedBook 7623, Page 521

Property Sale

Sale
$87,000
DeedBook 4654, Page 403

Property Sale

Sale
$87,520
DeedBook 4412, Page 404

Property Built

Built

Year Built: 1988