Skip to content

87 Old Orchard DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$111,900
Last Sale Date
Jul 31, 2002

Property Information

Block12801
Lot55
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,710
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
25%
Improvement Value:$120,000
75%
Total Assessment$160,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,993+2.8%
2024$5,828+0.1%
2023$5,824+0.9%
2022$5,773+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$111,900

To:

Sq Ft1,710DeedBook 5247, Page 34

Property Sale

Sale
$107,900
DeedBook 4690, Page 869

Property Built

Built

Year Built: 1994