Skip to content

32 Old Orchard DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 11, 2009

Property Information

Block12802
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,608
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
26%
Improvement Value:$113,800
74%
Total Assessment$153,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,001+2.7%
2024$5,843+4.4%
2023$5,598+0.9%
2022$5,549+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 5283, Page 234

Property Sale

Sale
$84,615
DeedBook 4345, Page 47

Property Built

Built

Year Built: 1988