Skip to content

20 Blossom TrailSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 2001

Property Information

Block12805
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,608
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
27%
Improvement Value:$108,200
73%
Total Assessment$148,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,783+2.7%
2024$5,630+4.4%
2023$5,394+0.9%
2022$5,347+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$99,415
DeedBook 4405, Page 126

Property Built

Built

Year Built: 1989