Skip to content

9 Harvest LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Date
Feb 5, 2021

Property Information

Block12803
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,608
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
27%
Improvement Value:$108,200
73%
Total Assessment$148,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,783+2.7%
2024$5,630+4.4%
2023$5,394+0.9%
2022$5,347+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$122,900

From:

To:

Sq Ft1,608DeedBook 9973, Page 969Recorded2/28/2014

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 4522, Page 222

Property Built

Built

Year Built: 1990