Skip to content

414 Snuffins Lane

Berlin, NJ 08009

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 17, 1996

Property Information

Block1603
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings4
ZoningPR6
Sq Footage2,144
Acreage2.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,600
28%
Improvement Value:$130,500
72%
Total Assessment$182,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,106+2.7%
2024$6,918+4.4%
2023$6,628+0.9%
2022$6,570+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960