Skip to content

412 Snuffins Lane

Berlin, NJ 08009

Built 1790

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
Jun 3, 2011

Property Information

Block1603
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage1,299
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
43%
Improvement Value:$61,800
57%
Total Assessment$107,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,206+2.7%
2024$4,095+4.4%
2023$3,924+0.9%
2022$3,889+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$75,000

To:

Sq Ft1,299DeedBook 9424, Page 25

Property Built

Built

Year Built: 1790