Skip to content

35 Tavistock Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2012

Last Sale Price
$240,919
Last Sale Date
Apr 5, 2013

Property Information

Block201.01
Lot33
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page02

Building Details

Building Class17
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningPC-A
Sq Footage1,448
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
26%
Improvement Value:$156,900
74%
Total Assessment$211,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,268+2.7%
2024$8,050+4.4%
2023$7,713+0.9%
2022$7,645+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$240,919

To:

Sq Ft1,448DeedBook 9796, Page 1514

Property Built

Built

Year Built: 2012

Property Sale

Sale
$1,300,000
DeedBook 9411, Page 1700