Skip to content

439 Church Road

Sicklerville, NJ 08081

Apartment

Last Sale Price
$80,000
Last Sale Date
Jun 21, 1990

Property Information

Block2203
Lot10.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class10
Description2SF-36 UNITS
Dwellings36
ZoningRH
Sq Footage---
Acreage4.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$312,100
29%
Improvement Value:$767,900
71%
Total Assessment$1,080,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$42,142+2.7%
2024$41,029+4.4%
2023$39,312+0.9%
2022$38,966+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$80,000

To:

DeedBook 4448, Page 601