Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
439 Church Road
Sicklerville, NJ 08081
Apartment
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 1, 1980
Property Information
Block2203
Lot13.04
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page22
Building Details
Building Class10
Description2SF-40 UNITS
Dwellings40
ZoningRH
Sq Footage---
Acreage4.37
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$317,000
26%
Improvement Value:$883,000
74%
Total Assessment$1,200,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $46,824 | +2.7% |
| 2024 | $45,588 | +4.4% |
| 2023 | $43,680 | +0.9% |
| 2022 | $43,296 | +0.6% |
Property History
No events match the selected filters.