Skip to content

122 Makers AvenueBerlin, NJ 08009

Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2020

Property Information

Block2601
Lot22.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningPI3
Sq Footage18,685
Acreage27.87

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$348,700
71%
Improvement Value:$140,000
29%
Total Assessment$488,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,069+2.7%
2024$18,566+4.4%
2023$17,789+0.9%
2022$17,632+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$49,000
DeedBook 9550, Page 343

Property Sale

Sale
$870,000
DeedBook 5291, Page 104