Skip to content

335 New Brooklyn Road

Berlin, NJ 08009

Built 1900

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Apr 4, 2019

Property Information

Block2608
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class43.5
Description2SF2G-2 UNITS
Dwellings2
ZoningPI3
Sq Footage2,040
Acreage2.52

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,100
29%
Improvement Value:$126,100
71%
Total Assessment$177,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,914+2.7%
2024$6,732+4.4%
2023$6,450+0.9%
2022$6,393+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$200,000

To:

Sq Ft2,040DeedBook 11315, Page 64

Property Built

Built

Year Built: 1900