Skip to content

9 Toll Gate Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$395,000
Last Sale Date
Nov 29, 2006

Property Information

Block301.01
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,898
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
21%
Improvement Value:$201,800
79%
Total Assessment$256,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,020+2.7%
2024$9,756+4.4%
2023$9,348+0.9%
2022$9,265+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$395,000

To:

Sq Ft2,898DeedBook 8412, Page 954

Property Sale

Sale
$349,744
DeedBook 8168, Page 35

Property Built

Built

Year Built: 2006